Bez kategorii

Najlepsze waporyzatory elektroniczne do 500 zł – przegląd najciekawszych produktów

Waporyzaory

Waporyzacja przy pomocy urządzeń przenośnych to już standard dla znacznej większości użytkowników preferujących bezdymną inhalację produktów ziołowych. Tego typu waporyzatory są poręczne i lekkie, więc zawsze można zabierać je ze sobą, a subtelny design sprawia, że nie rzucają się w oczy. Wysokiej jakości mobilne urządzenie do waporyzacji można dziś nabyć w rozsądnej cenie i przez długi czas cieszyć się jego ogromnymi walorami. Jakie obecnie propozycje znaleźć możemy w sklepach?

Rodzaje waporyzatorów dostępne na rynku – jak je odróżniać?

Zaawansowani użytkownicy waporyzatorów doskonale wiedzą, że te praktyczne urządzenia nie dzielą się wyłącznie na stacjonarne i przenośne. Wybierać można spośród kilku wariantów, które różnią się przede wszystkim sposobem nagrzewania ziół, co z kolei wpływa na wydajność ich działania. Zwolennicy waporyzacji zwracają uwagę również na to, jaki tryb pracy oferują dostępne w sklepach modele.

Vaporizery kondukcyjne, konwekcyjne i hybrydowe – opis działania

Jeśli chodzi o przenośne waporyzatory, w sklepach znaleźć można przede wszystkim modele kondukcyjne oraz konwekcyjne. W pierwszym ogrzewanie ziół zachodzi w bezpośrednim kontakcie z nagrzewaną powierzchnią – przeważnie są to ścianki komory grzewczej. Ich niewątpliwą zaletą jest krótki czas nagrzewania, zatem użytkownik może zacząć nabierać głębokie wdechy niemal od początku sesji. Poza tym dostępne są w przystępnych cenach, a to dzięki nieskomplikowanej technologii.

W przypadku vaporizerów konwekcyjnych ogrzewanie ziół odbywa się nie za sprawą oddziaływania nagrzanej powierzchni, lecz gorącego powietrza. Do niedawna taką metodę wykorzystywały głównie waporyzatory stacjonarne, lecz obecnie jest ona implementowana również do tych mobilnych. Nie da się ukryć, że modele wykorzystujące konwekcję są wydajniejsze, gdyż gorące powietrze wydobywa z ziół więcej substancji aktywnych, a para lepiej smakuje.

Rynek urządzeń do waporyzacji oferuje także waporyzatory hybrydowe, a więc będące połączeniem kondukcyjnych i konwekcyjnych. Tu trzeba wiedzieć, że, w zależności od wybranego modelu, proporcje między zastosowaniem jednej i drugiej metody mogą być różne. W sklepach znaleźć można zarówno warianty bardziej wykorzystujące technikę kondukcji, jak i takie, które w większej mierze stawiają na konwekcję, zatem hybryda zalecana jest zaawansowanym użytkownikom, którzy mają już doświadczenie w korzystaniu z obydwu rozwiązań.

Waporyzatory przenośne do 500 zł – najlepsze oferty

Obecnie w sklepach znaleźć można szeroki wybór urządzeń do waporyzacji, z czego większość dostępna jest w bardzo przystępnych cenach. Za niecałe 500 zł użytkownik nabędzie waporyzator przenośny o dużej wydajności oraz funkcjonalnej konstrukcji, która zapewni komfort i przyjemność z korzystania. Oto trzy sprawdzone modele w cenie do 500 zł oferujące rozwiązania opisane powyżej i nie tylko.

Fenix Mini – bogata funkcjonalność w niewielkich rozmiarach

W czasach, gdy mobilność i oszczędne wymiary produktu często stanowią priorytet, oferta firmy Fenix z pewnością zainteresuje każdego, kto szuka kompaktowego waporyzatora o uniwersalnym działaniu. Hybrydowy model Mini łączy funkcje urządzeń kondukcyjnych i konwekcyjnych. Jednocześnie, dzięki uzyskaniu tak niewielkich rozmiarów urządzenia, użytkownik może liczyć na dużą oszczędność zużywania ziół. Pomimo skromnej wielkości model ten jest niezwykle solidny, za co odpowiada mocna metalowa obudowa. Z kolei czarny matowy kolor sprawia, że Fenix Mini nie rzuca się w oczy i prezentuje estetycznie na tle innych gadżetów elektronicznych.

Komora grzewcza jest w stanie pomieścić maksymalnie 0,15 g suszu. Można odnieść wrażenie, że jest to niewiele, jednak doskonała jakość pary rekompensuje pojemność komory sprawiając, że każda sesja jest tak samo satysfakcjonująca. Waporyzator Fenix Mini oferuje zakres wyboru temperatury grzania od 160 do 220 stopni Celsjusza z możliwością precyzyjnej regulacji, zatem każdy użytkownik będzie w stanie dobrać najlepszą dla siebie. Dzięki temu, że urządzenie posiada cechy waporyzatorów kondukcyjnych, ogrzewanie do wskazanej temperatury następuje już w 30 sekund.

Fenix Mini
Fenix Mini

X Max V3 PRO – maksimum wydajności i pełna kontrola sesji

Model V3 PRO marki X Max to propozycja dla tych, którzy cenią sobie zarówno pełne kilkuminutowe sesje waporyzacji, jak i opcję natychmiastowej inhalacji bez długiego czekania. Waporyzator do medycznej marihuany od X Max wykorzystuje konwekcyjną metodę nagrzewania suszu, jednak tym, co go wyróżnia spośród większość modeli w tej cenie to dwa tryby waporyzacji, czyli „sesja” oraz „on-demand”.

Pierwszy pozwala ustawić czas inhalacji na 4 lub 6 minut pełnej sesji, natomiast drugi umożliwia błyskawiczną waporyzację już po naciśnięciu przycisku. W tym przypadku urządzenie nagrzewa się do 180 stopni Celsjusza w 15 sekund. Para wytwarza się tylko podczas zaciągania, zatem nie ma tu mowy o marnowaniu się suszu w czasie przerw. Dla ułatwienia czyszczenia producent dołączył do ustnika specjalne narzędzie do zgarniania suszu. Z kolei sam ustnik można wygodnie zdemontować i dokładnie umyć. W tej cenie to jeden z lepszych wariantów, jakie można znaleźć w ofercie.

Waporyzator X Max V3 PRO
Waporyzator X Max V3 PRO

Flowermate V5.0s PRO – funkcjonalność i przejrzysta obsługa

Urządzenie firmy Flowermate w pełni wykorzystuje potencjał, jaki daje technologia nowoczesnej waporyzacji. Model V5.0s PRO posiada cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje m.in. wybraną temperaturę, pozostały czas sesji oraz stan baterii. Całkowite ładowanie urządzenia wynosi około 4 godziny, natomiast czas rzeczywistego użytkowania – 2,5 godziny. Dzięki zaimplementowaniu funkcji przejścia waporyzator można ładować nawet wtedy, gdy jest w użyciu.

W kondukcyjnym modelu V5.0s PRO szczególnie ceni się szybkość nagrzewania trwającego raptem 8 sekund. Oprócz wysokiej funkcjonalności urządzenie zapewnia również świetną jakość uzyskiwanej pary. Waporyzator posiada ustnik wykonany ze szkła borokrzemowego, dzięki któremu chmura zyskuje gęstość i czysty smak, zapewniając ogromną satysfakcję podczas każdej sesji.

Flowermate V5.0s PRO
Flowermate V5.0s PRO

Podsumowanie:

Wysoka jakość urządzeń do waporyzacji nie musi oznaczać zawyżonej ceny. Producenci oferują szereg wydajnych produktów, które w pełni zaspokoją potrzeby użytkowników, również te związane z budżetem, dlatego warto dokładnie zapoznać się z dostępnym asortymentem. Osoby zainteresowane waporyzacją bez problemu znajdą idealny model dla siebie bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Każdy z opisanych waporyzatorów dostępny jest w naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.