Waporyzacja

Pierwsze kroki z waporyzatorem DynaVap

Masz przed sobą swój pierwszy waporyzator DynaVap i nie wiesz, w jaki sposób go używać? Spokojnie, przygotowaliśmy krótką instrukcję.

Przed pierwszym użyciem wykonaj co najmniej dwie sesje na sucho, nie mając nic w VapCap. Jest to bardzo ważne, aby zapoznać się z obsługą urządzenia i zapobiec powstawaniu niezamierzonych pozostałości podgrzewania.

Przygotowanie suszu

Wybierz swoje ulubione zioła i wypełnij nimi komorę w waporyzatorze, następnie ją zakryj nasadką The Cap. W przypadku DynaVap zalecamy mielenie ziół, ponieważ wtedy powierzchnia suszu będzie większa, a to oznacza, że będzie można z niego pozyskać więcej pary. Warto również zaznaczyć, że mielenie suszu jest opcjonalne, DynaVap powinien poradzić sobie także z niezmielonym suszem. Pamiętaj jednak, że zbyt rozdrobniony susz mógłby przedostać się przez filtr do wrażliwych części waporyzatora, a co za tym idzie będzie wymagał częstszego czyszczenia.

Podgrzewanie DynaVap

Tak przygotowany VapCap jest gotowy do podgrzeawania. Większość użytkowników zaczyna przygodę z DynaVap z zapalniczką z potrójnym płomieniem. Gdy dojdziesz już do wprawy, wypróbuj pojedynczy płomień – pozwala on na dłużej wydobyć smak z suszu. Podczas podgrzewania obracaj powoli urządzenie. Intensywność pary uzależniona jest od podgrzewanego miejsca. Jeżeli skierujesz płomień na dolną część nasadki The Cap uzyskasz większą temperaturę. W momencie, kiedy DynaVap będzie gotowy, usłyszysz charakterystyczne podwójne kliknięcie. Po tym kliknięciu możesz podgrzewać urządzenie maksymalnie 3 sekundy. Zbyt duże przegrzanie VapCapa może spowodować trwałe uszkodzenia, dlatego bądź uważny. Zazwyczaj polecamy podrzać około 1 sekundy dłużej po kliknięciu dla większej ilości pary. Dodatkowo, jeżeli

Grzałki indykcyjne DynaVap

Bardzo popularne stały się również grzałki indykcyjne do DynaVap. Pozwalają one podgrzewać waporyzator manualny bez zapalniczki. Urządzenia typu DynaVap Apollo 2, Rover lub Orion mogą być zarówno zasilane na prąd jak i bezprzewodowo. Znacznie ułatwia to codzienne użytkowanie waporyzatorów manualnych dla ludzi, którzy nie chcą się bawić w pogrzewanie zapalniczką. Można powiedzieć, że grzałka indukcyjna sprawia, że waporyzator manualny zaczyna działać niczym waporyzator elektryczny.

Co jeśli Cap jest zbyt luźny?

Jeżeli Cap jest za luźny, wystarczy ścisnąć go palcami. W  VapCap 2020, dzięki The Captive Cap ten problem znika. Jest on wykonany z nierdzewnej stali i pozwala na stały przepływ powietrza. Co ważne, The Captive Cap pasuje nie tylko do DynaVap 2020, ale także do wcześniejszych wersji.

Now you can start your vaporization ritual.

Airflow – air flow

When taking a puff, try to gently cover the vent with your finger. You can do this by gently twisting the vaporizer itself. This will allow the herbs to be evenly heated. With DynaVap, you can regulate the airflow, see what’s best for you. The tip of TheCap gets very hot, do not touch it under any circumstances.

Clicking DynaVap again means the temperature drops. You can heat the herbs or finish the vaporization.

Cleaning DynaVap vaporizers

Remember to thoroughly clean the device after each vaporization session. It is best to blow off the remnants of dried herbs and clean the more stubborn pieces with the tip of the vaporizer. You can also clean the vaporizer with hot water. Use DynaWax on parts such as high temperature O-rings or condenser seals.

Sources:

House. (2021, February 8). # 1. Https://www.dynavap.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.