Waporyzacja

Porównanie: Mighty+ vs Crafty+

W dzisiejszym blogu chcielibyśmy zaprezentować porównanie waporyzatorów Mighty+ i Crafty+. Są to kultowe już urządzenia, których twórcy cieszą się uznaniem wśród miłośników waporyzacji od wielu lat. Przez długi okres, pierwsze wersje tych urządzeń (Mighty oraz Crafty) uważane były za jedne z najlepszych waporyzatorów z kategorii urządzeń mobilnych. Mighty+ i Crafty+ to przenośne waporyzatory produkowane przez niemiecką firmę Storz&Bickel. Obydwa urządzenia zapewniają wysokiej jakości, idealnie schłodzoną i gładką parę oraz dostarczają niezapomnianych wrażeń związanych z inhalacją. Mają wiele wspólnych cech, ale także niemało różnic. Czy można stwierdzić, które urządzenie jest lepsze?

 

Waporyzatory Mighty+ i Crafty+ – podobieństwa

Waporyzatory Mighty+ i Crafty+ są produkowane z solidnych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Obudowa jest wykonana z trwałego i wytrzymałego polimeru PEEK, a ścieżka powietrzna i komora z odpornej na wysoką temperaturę stali chirurgicznej i ceramiki.

Oba urządzenia sprawiają wrażenie solidnie wykonanych oraz wytrzymałych. Polimer, z którego zostały wykonane urządzenia jest niezwykle wytrzymały i odporny na ślady normalnego użytkowania. Waporyzatory niezwykle dobrze leżą w dłoni. Nie są one przesadnie lekkie – nie wydają więc delikatne i kruche. Z drugiej strony, nie są one na tyle ciężkie, by utrudniać użytkowanie lub sprawiać wrażenie niewygodnych czy nieporęcznych.

 

Metoda grzania i pojemność

Obydwa urządzenia wykorzystują hybrydową metodę grzania, konwekcyjno-kondukcyjną, która zapewnia maksymalne wykorzystanie suszu konopnego i maksymalną wydajność. Szybko się nagrzewają – Mighty+ w około 45 sekund, a Crafty+ – minutę. Mają taką samą pojemność komory waporyzacyjnej, w której można pomieścić około 0,25 g zmielonych ziół.

 

Waporyzator Mighty+ i Crafty+ – różnice

Obydwa waporyzatory wyraźnie różnią się wielkością i gabarytami. Crafty+ jest mniejszy, lżejszy i bardziej dyskretny, z łatwością mieści się w kieszeni. Mighty+ jest wyższy i szerszy, zbyt duży, aby swobodnie zmieścić się w dłoni. Przykuwa uwagę, więc lepiej używać go w domowym zaciszu.

 

Bateria i ładowanie

Sposób ładowania oraz żywotność baterii to kolejne dwie kwestie, które różnią obydwa urządzenia. Mighty+ posiada podwójny akumulator jonowo-litowy, który pozwala na około 90 minut ciągłej waporyzacji (czyli około 10 sesji). Aby go naładować, konieczne jest użycie dedykowanej ładowarki ściennej. Crafty+ posiada jedną baterię, która wystarczy na wykonanie około 7 pełnych sesji inhalacyjnych. Baterię ładuje się za pomocą kabla USB-C. Ładowanie obydwóch urządzeń trwa około 90 minut.

 

Sterowanie Waporyzatorami

Waporyzator Mighty+ posiada cyfrowy wyświetlacz oraz dwa przyciski do ustawania temperatury, dzięki którym możemy ustawić dowolną wartość (z dokładnością do 1 stopnia) w zakresie od 40 do 210 ° C. Wyświetlacz pokazuje także poziom naładowania baterii, a o gotowości do pracy informuje wibracja. Crafty+ posiada dwa domyśle ustawienia temperatury – 180 ° C i 195 ° C, które doskonale sobie radzą z odparowywaniem suszu. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, jaką temperaturę wybrać, a cały proces staje się prosty i intuicyjny. O osiągnięciu ustalonej wartości informuje wibracja i dioda LED. Temperaturę można także samodzielnie zmienić za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. W aplikacji można także sprawdzić poziom baterii, aktualną temperaturę oraz zmienić ustawienia alarmu wibracyjnego i diody LED.

 

Akcesoria do zestawu

W zestawie Mighty+ znajdziemy bogaty komplet akcesoriów – młynek do suszu, kapsułkę dozującą, podkładkę do waporyzacji koncentratów, narzędzie do napełniania komory, komplet zapasowych uszczelek i sitek, ładowarkę oraz pędzelek do czyszczenia. Zestaw Crafty+ zawiera znacznie mniej – kabel USB do ładowania, podkładkę do waporyzacji koncentratów, komplet zapasowych sitek i uszczelek oraz kapsułkę dozującą.

 

Mighty+ czy Crafty+ – który model wybrać?

Obydwa urządzenia zapewniają bardzo dobrej jakości parę. Różnią się przede wszystkim wielkością i pojemnością baterii. Jeśli zależy Ci na tym, aby waporyzator był dyskretny, mieścił się w kieszeni i mógł być ładowany za pomocą powerbanka – wybierz Crafty+. Natomiast jeżeli będziesz używał waporyzatora przede wszystkim w domu lub preferujesz moc baterii ponad dyskrecję, wybierz model Mighty+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera